Ochrona środowiska i oszczędność pieniędzy

Ochrona środowiska naturalnego jest ważnym aspektem życia codziennego. W ostatnich latach firmy produkujące różnego rodzaju sprzęty zalewają rynek produktami eko. Jednakże, aby ratować naturę, musimy rozpocząć od siebie i zmienić nawyki. Segregowanie odpadów to dopiero pierwszy krok. Energooszczędna pralka, lodówka czy żarówki, to nie tylko dbałość o środowisko, ale i o nasze pieniądze.

Właściciele domów coraz częściej montują na dachu panele fotowoltaiczne, dzięki którym prąd jest nie tylko ekologiczny, ale zupełnie za darmo. Stare i nieefektywne piece są wymieniane na pompy ciepła, które sprawiają, że nawet 80% ciepła potrzebnego do ogrzania domu lub wody użytkowej pochodzi z powietrza lub gruntu. Aktualnie dostępnych jest wiele programów, dzięki którym można otrzymać dofinansowanie do inwestycji w odnawialne źródła energii, na przykład Mój Prąd, Czyste Powietrze i Moje Ciepło.

Właściciele biur dobrze wiedzą gdzie szukać oszczędności. Robią to między innymi inwestując w fotowoltaikę, a także w najnowszy sprzęt oraz uczulając swoich pracowników na ograniczanie zużycia energii, wody i papieru. Używanie papieru z recyklingu to tylko jeden ze sposobów. Innym jest na przykład przesyłanie faksów w nietypowy sposób, mianowicie bez fizycznego urządzenia i bez papieru. Wystarczy podłączenie do internetu i komputer albo telefon.

Po zarejestrowaniu się na stronie dostawcy usługi, opłaceniu abonamentu i doładowaniu konta, możemy wysłać faksy. Pomimo, iż fax może wydawać się nam mało ekologicznym urządzeniem, zastosowanie rozwiązania internetowego umożliwia nam korzystanie z niego bez używania papieru i energii elektrycznej. Jeśli odbiorca również posiada taką opcję, korzyść dla ekologii jest podwójna.

Warto nadmienić, iż przy tym rozwiązaniu możemy przesyłać wiadomości czy dokumenty do kilku osób naraz. Tego typu innowacyjny fax staje się coraz bardziej popularny nie tylko w dużych korporacjach, ale także w mniejszych biurach, jak również w urzędach.